ERJS02J331X Panasonic
ERJS02J331X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J331X
Part Number ERJS02J331X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J331X
Datasheet download ERJS02J331X.pdf
Request Quotation for ERJS02J331X
ERJS02J331X Specifications
Part Number ERJS02J331X
Resistance Value 330 Ohm
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm