ERJ6GEYJ333V Panasonic
ERJ6GEYJ333V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ333V
Part Number ERJ6GEYJ333V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 33K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ333V
Datasheet download ERJ6GEYJ333V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ333V
ERJ6GEYJ333V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ333V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 33 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm