MCR03EZPJ221 ROHM
MCR03EZPJ221 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ221
Part Number MCR03EZPJ221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ221
Datasheet download MCR03EZPJ221.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ221
MCR03EZPJ221 Specifications
Part Number MCR03EZPJ221
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 220 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm