M55342K12B4K70RWB Vishay
M55342K12B4K70RWB Images
Please contact us for more photos of M55342K12B4K70RWB
Part Number M55342K12B4K70RWB
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Tray
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B4K70RWB
Datasheet download M55342K12B4K70RWB.pdf
Request Quotation for M55342K12B4K70RWB
M55342K12B4K70RWB Specifications
Part Number M55342K12B4K70RWB
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 4.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.46 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin/Lead
Package Type SMD
Rad Hard No
MSL Level 1
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 150 °C
Case Style Molded
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.46 mm
Product Length 1.6 mm