| Part Number | ERJ8ENF10R0V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 460610 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ8ENF10R0V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ8ENF10R0V |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Resistance Value | 10 Ohm |
| Power Rating | 0.25 W |
| Package Type | SMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Type | Thick Film |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Case Style | Molded |
| Case Size | 1206 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ8ENF10R0V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0402 1 Ohm 1% 1 16W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPFL1R00.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW08051K80FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 1K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14NF1001U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-3EKF1001V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 200 Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPD2000.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPF4700.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 6.04K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW04026K04FKED.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0406 10 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCW0406MC1009FP500.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0603 115K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CR0603-FX-1153ELF.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 2010 20 Ohm 0.5% 4 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for P-2010D20R0DST1.pdf |