MCR01MZPF3093 ROHM
MCR01MZPF3093 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3093
Part Number MCR01MZPF3093
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3093
Datasheet download MCR01MZPF3093.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3093
MCR01MZPF3093 Specifications
Part Number MCR01MZPF3093
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Family MCR
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Termination Style Wraparound
Resistance Value 309 kOhm
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Lead Free Yes
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm