CRCW0603100RJNEAC Vishay
CRCW0603100RJNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603100RJNEAC
Part Number CRCW0603100RJNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603100RJNEAC
Datasheet download CRCW0603100RJNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603100RJNEAC
CRCW0603100RJNEAC Specifications
Part Number CRCW0603100RJNEAC
Termination Style Wraparound
Package Type SMD
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 100 Ohm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm