CRCW060333R0JNEAC Vishay
CRCW060333R0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060333R0JNEAC
Part Number CRCW060333R0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 33 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060333R0JNEAC
Datasheet download CRCW060333R0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060333R0JNEAC
CRCW060333R0JNEAC Specifications
Part Number CRCW060333R0JNEAC
Termination Style Wraparound
Tolerance 5 %
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Pin Count 2
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 33 Ohm
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm