MCR18EZPF3300 ROHM
MCR18EZPF3300 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF3300
Part Number MCR18EZPF3300
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF3300
Datasheet download MCR18EZPF3300.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF3300
MCR18EZPF3300 Specifications
Part Number MCR18EZPF3300
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Pin Count 2
Type Thick Film
Resistance Value 330 Ohm
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm