CRCW06031K80FKEAC Vishay
CRCW06031K80FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06031K80FKEAC
Part Number CRCW06031K80FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06031K80FKEAC
Datasheet download CRCW06031K80FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06031K80FKEAC
CRCW06031K80FKEAC Specifications
Part Number CRCW06031K80FKEAC
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Resistance Value 1.8 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm