MMA02040C3320FB000 Vishay
MMA02040C3320FB000 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3320FB000
Part Number MMA02040C3320FB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 332 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3320FB000
Datasheet download MMA02040C3320FB000.pdf
Request Quotation for MMA02040C3320FB000
MMA02040C3320FB000 Specifications
Part Number MMA02040C3320FB000
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Resistance Value 332 Ohm
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Supplier Package Melf
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Case Size 1406
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm