MMB02070D8202CB100 Vishay
MMB02070D8202CB100 Images
Please contact us for more photos of MMB02070D8202CB100
Part Number MMB02070D8202CB100
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207 82K Ohm 0.25% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070D8202CB100
Datasheet download MMB02070D8202CB100.pdf
Request Quotation for MMB02070D8202CB100
MMB02070D8202CB100 Specifications
Part Number MMB02070D8202CB100
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2.2 x 5.8
Resistance Value 82 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.4 W
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Case Size 0207
Supplier Package 0207
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 0.25 %
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm