ERJ-6ENF1200V Panasonic
ERJ-6ENF1200V Images
Please contact us for more photos of ERJ-6ENF1200V
Part Number ERJ-6ENF1200V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-6ENF1200V
Datasheet download ERJ-6ENF1200V.pdf
Request Quotation for ERJ-6ENF1200V
ERJ-6ENF1200V Specifications
Part Number ERJ-6ENF1200V
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 120 Ohm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm