MMU01020C1000FB300 Vishay
MMU01020C1000FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1000FB300
Part Number MMU01020C1000FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 100 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1000FB300
Datasheet download MMU01020C1000FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C1000FB300
MMU01020C1000FB300 Specifications
Part Number MMU01020C1000FB300
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Style Conformal
Product Dimensions 2.2 mm
Resistance Value 100 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm