ERA8AEB4643V Panasonic
ERA8AEB4643V Images
Please contact us for more photos of ERA8AEB4643V
Part Number ERA8AEB4643V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 464K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA8AEB4643V
Datasheet download ERA8AEB4643V.pdf
Request Quotation for ERA8AEB4643V
ERA8AEB4643V Specifications
Part Number ERA8AEB4643V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 464 kOhm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm