CRCW060375R0JNEAC Vishay
CRCW060375R0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060375R0JNEAC
Part Number CRCW060375R0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 75 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060375R0JNEAC
Datasheet download CRCW060375R0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060375R0JNEAC
CRCW060375R0JNEAC Specifications
Part Number CRCW060375R0JNEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0603
Mounting Surface Mount
Resistance Value 75 Ohm
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm