ERJ3GEYJ5R1V Panasonic
ERJ3GEYJ5R1V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ5R1V
Part Number ERJ3GEYJ5R1V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 1 10W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ5R1V
Datasheet download ERJ3GEYJ5R1V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ5R1V
ERJ3GEYJ5R1V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ5R1V
Resistance Value 5.1 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm