ERJ12ZYJ4R7U Panasonic
ERJ12ZYJ4R7U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ4R7U
Part Number ERJ12ZYJ4R7U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 3 4W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ4R7U
Datasheet download ERJ12ZYJ4R7U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ4R7U
ERJ12ZYJ4R7U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ4R7U
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 4.7 Ohm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Case Size 2010
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm