ERJU1TJ2R0U Panasonic
ERJU1TJ2R0U Images
Please contact us for more photos of ERJU1TJ2R0U
Part Number ERJU1TJ2R0U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 2 Ohm 5% 1W -100 to 600ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU1TJ2R0U
Datasheet download ERJU1TJ2R0U.pdf
Request Quotation for ERJU1TJ2R0U
ERJU1TJ2R0U Specifications
Part Number ERJU1TJ2R0U
Case Size 2512
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2512
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 2 Ohm
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6
Lead Finish Tin
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm