ERJ6RQJR39V Panasonic
ERJ6RQJR39V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQJR39V
Part Number ERJ6RQJR39V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 5% 1 8W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQJR39V
Datasheet download ERJ6RQJR39V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQJR39V
ERJ6RQJR39V Specifications
Part Number ERJ6RQJR39V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 390 MOhm
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm