ERA6YED102V Panasonic
ERA6YED102V Images
Please contact us for more photos of ERA6YED102V
Part Number ERA6YED102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 1K Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YED102V
Datasheet download ERA6YED102V.pdf
Request Quotation for ERA6YED102V
ERA6YED102V Specifications
Part Number ERA6YED102V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 1 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm