MCR10EZPJ391 ROHM
MCR10EZPJ391 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ391
Part Number MCR10EZPJ391
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 390 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ391
Datasheet download MCR10EZPJ391.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ391
MCR10EZPJ391 Specifications
Part Number MCR10EZPJ391
Resistance Value 390 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 0805
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm