MCR10EZHF82R0 ROHM
MCR10EZHF82R0 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF82R0
Part Number MCR10EZHF82R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 82 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF82R0
Datasheet download MCR10EZHF82R0.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF82R0
MCR10EZHF82R0 Specifications
Part Number MCR10EZHF82R0
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 82 Ohm
Case Size 0805
Package Type SMD
Lead Finish Tin Over Nickel
Military Standard
Failure Rate
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm