MMU01020C5601FB300 Vishay
MMU01020C5601FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C5601FB300
Part Number MMU01020C5601FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 5.6K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C5601FB300
Datasheet download MMU01020C5601FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C5601FB300
MMU01020C5601FB300 Specifications
Part Number MMU01020C5601FB300
Mounting Surface Mount
Resistance Value 5.6 kOhm
Power Rating 0.2 W
Product Dimensions 1.1 x 2.2
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0805
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Supplier Package 0805
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm