ERJ2RHD3902X Panasonic
ERJ2RHD3902X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RHD3902X
Part Number ERJ2RHD3902X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 39K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RHD3902X
Datasheet download ERJ2RHD3902X.pdf
Request Quotation for ERJ2RHD3902X
ERJ2RHD3902X Specifications
Part Number ERJ2RHD3902X
Termination Style Wraparound
Resistance Value 39 kOhm
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.0625 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm