NRC06F5622TRF NIC Components
NRC06F5622TRF Images
Please contact us for more photos of NRC06F5622TRF
Part Number NRC06F5622TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 56.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC06F5622TRF
Datasheet download NRC06F5622TRF.pdf
Request Quotation for NRC06F5622TRF
NRC06F5622TRF Specifications
Part Number NRC06F5622TRF
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 56.2 kOhm
Power Rating 0.1 W
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm