ERJ6ENF5110V Panasonic
ERJ6ENF5110V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF5110V
Part Number ERJ6ENF5110V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 511 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF5110V
Datasheet download ERJ6ENF5110V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF5110V
ERJ6ENF5110V Specifications
Part Number ERJ6ENF5110V
Resistance Value 511 Ohm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm