NRC10F5492TRF NIC Components
NRC10F5492TRF Images
Please contact us for more photos of NRC10F5492TRF
Part Number NRC10F5492TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 54.9K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC10F5492TRF
Datasheet download NRC10F5492TRF.pdf
Request Quotation for NRC10F5492TRF
NRC10F5492TRF Specifications
Part Number NRC10F5492TRF
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Max Processing Temp 270
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 175 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Resistance Value 54.9 kOhm
Case Style Molded
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm