CRCW060371R5FKEA Vishay
CRCW060371R5FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060371R5FKEA
Part Number CRCW060371R5FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 71.5 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060371R5FKEA
Datasheet download CRCW060371R5FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060371R5FKEA
CRCW060371R5FKEA Specifications
Part Number CRCW060371R5FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 71.5 Ohm
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm