| Part Number | ERJ1TRQFR36U |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 561780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ1TRQFR36U |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ1TRQFR36U |
|---|---|
| Case Size | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Resistance Value | 360 MOhm |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 1 % |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.4 x 3.2 x 0.6 mm |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 6.4 mm |
| Product Weight | 45 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ1TRQFR36U |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1004.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0402 1.82K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERA2AEB1821X.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0201 432 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0201432RFNED.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF3300V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW080515K0FKEAHP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 0.39 Ohm 1% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3BQFR39V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 1% 1 3W 0ppm \u00b0C to 250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for UCR10EVHFSR020.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 1K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP14J102U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 1 2W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERJP06J5R1V.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 0603 5.1K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3YEB512V.pdf |