CRCW120630K0FKEA Vishay
CRCW120630K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120630K0FKEA
Part Number CRCW120630K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 30K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120630K0FKEA
Datasheet download CRCW120630K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW120630K0FKEA
CRCW120630K0FKEA Specifications
Part Number CRCW120630K0FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 30 kOhm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm