RN73C2A31K6BTDF TE Connectivity
RN73C2A31K6BTDF Images
Please contact us for more photos of RN73C2A31K6BTDF
Part Number RN73C2A31K6BTDF
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 31.6K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RN73C2A31K6BTDF
Datasheet download RN73C2A31K6BTDF.pdf
Request Quotation for RN73C2A31K6BTDF
RN73C2A31K6BTDF Specifications
Part Number RN73C2A31K6BTDF
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Resistance Value 31.6 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm