CRCW2512430RFKEG Vishay
CRCW2512430RFKEG Images
Please contact us for more photos of CRCW2512430RFKEG
Part Number CRCW2512430RFKEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 430 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW2512430RFKEG
Datasheet download CRCW2512430RFKEG.pdf
Request Quotation for CRCW2512430RFKEG
CRCW2512430RFKEG Specifications
Part Number CRCW2512430RFKEG
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Size 2512
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Resistance Value 430 Ohm
Supplier Package 2512
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm