ERJ1GNF3602C Panasonic
ERJ1GNF3602C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF3602C
Part Number ERJ1GNF3602C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 36K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF3602C
Datasheet download ERJ1GNF3602C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF3602C
ERJ1GNF3602C Specifications
Part Number ERJ1GNF3602C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Package Type SMD
Resistance Value 36 kOhm
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm