ERJ3RBD1782V Panasonic
ERJ3RBD1782V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RBD1782V
Part Number ERJ3RBD1782V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 17.8K Ohm 0.5% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RBD1782V
Datasheet download ERJ3RBD1782V.pdf
Request Quotation for ERJ3RBD1782V
ERJ3RBD1782V Specifications
Part Number ERJ3RBD1782V
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Resistance Value 17.8 kOhm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm