ERJ6RQFR27V Panasonic
ERJ6RQFR27V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQFR27V
Part Number ERJ6RQFR27V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1 8W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQFR27V
Datasheet download ERJ6RQFR27V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQFR27V
ERJ6RQFR27V Specifications
Part Number ERJ6RQFR27V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Resistance Value 270 MOhm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm