MCR03EZPFL5R10 ROHM
MCR03EZPFL5R10 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFL5R10
Part Number MCR03EZPFL5R10
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0603 5.1R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFL5R10
Datasheet download MCR03EZPFL5R10.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFL5R10
MCR03EZPFL5R10 Specifications
Part Number MCR03EZPFL5R10
Failure Rate
Type Thick Film
Military Standard
Package Type SMD
Replacement Part Number PART-MCR03EZPFL5R10
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR03EZPFL5R10
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
CRCW12065R10JNEAC
Vishay
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R