MCR006YZPJ333 ROHM
MCR006YZPJ333 Images
Please contact us for more photos of MCR006YZPJ333
Part Number MCR006YZPJ333
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 33K Ohm 5% 1 20W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YZPJ333
Datasheet download MCR006YZPJ333.pdf
Request Quotation for MCR006YZPJ333
MCR006YZPJ333 Specifications
Part Number MCR006YZPJ333
Failure Rate
Military Standard
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Resistance Value 33 kOhm
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm