ERA3APB272V Panasonic
ERA3APB272V Images
Please contact us for more photos of ERA3APB272V
Part Number ERA3APB272V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.1% 1 10W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3APB272V
Datasheet download ERA3APB272V.pdf
Request Quotation for ERA3APB272V
ERA3APB272V Specifications
Part Number ERA3APB272V
Resistance Value 2.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm