CRCW12063K30FKEA Vishay
CRCW12063K30FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12063K30FKEA
Part Number CRCW12063K30FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12063K30FKEA
Datasheet download CRCW12063K30FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW12063K30FKEA
CRCW12063K30FKEA Specifications
Part Number CRCW12063K30FKEA
Case Size 1206
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.3 kOhm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm