MCR01MZPF5112 ROHM
MCR01MZPF5112 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF5112
Part Number MCR01MZPF5112
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 51.1K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF5112
Datasheet download MCR01MZPF5112.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF5112
MCR01MZPF5112 Specifications
Part Number MCR01MZPF5112
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 51.1 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm