ERA3ARB9311V Panasonic
ERA3ARB9311V Images
Please contact us for more photos of ERA3ARB9311V
Part Number ERA3ARB9311V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 9.31K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3ARB9311V
Datasheet download ERA3ARB9311V.pdf
Request Quotation for ERA3ARB9311V
ERA3ARB9311V Specifications
Part Number ERA3ARB9311V
Tolerance 0.1 %
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Type Thin Film
Resistance Value 9.31 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERA3ARB9311V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERA3ARB9311V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 24.9K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD T R