ERJ1TNF30R9U Panasonic
ERJ1TNF30R9U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TNF30R9U
Part Number ERJ1TNF30R9U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 30.9 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TNF30R9U
Datasheet download ERJ1TNF30R9U.pdf
Request Quotation for ERJ1TNF30R9U
ERJ1TNF30R9U Specifications
Part Number ERJ1TNF30R9U
Resistance Value 30.9 Ohm
Case Size 2512
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm