ERJL12KF20MU Panasonic
ERJL12KF20MU Images
Please contact us for more photos of ERJL12KF20MU
Part Number ERJL12KF20MU
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 0.02 Ohm 1% 1 2W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL12KF20MU
Datasheet download ERJL12KF20MU.pdf
Request Quotation for ERJL12KF20MU
ERJL12KF20MU Specifications
Part Number ERJL12KF20MU
Mounting Surface Mount
Resistance Value 20 MOhm
Tolerance 1 %
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Power Rating 0.5 W
Type Thick Film
Case Size 1812
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm