MCR006YRTF5102 ROHM
MCR006YRTF5102 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF5102
Part Number MCR006YRTF5102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 51K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF5102
Datasheet download MCR006YRTF5102.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF5102
MCR006YRTF5102 Specifications
Part Number MCR006YRTF5102
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 51 kOhm
Tolerance 1 %
Military Standard
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm