CPF0603B390KE1 TE Connectivity
CPF0603B390KE1 Images
Please contact us for more photos of CPF0603B390KE1
Part Number CPF0603B390KE1
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 390K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CPF0603B390KE1
Datasheet download CPF0603B390KE1.pdf
Request Quotation for CPF0603B390KE1
CPF0603B390KE1 Specifications
Part Number CPF0603B390KE1
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 245|260
Resistance Value 390 kOhm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm