MCR18EZPJ102 ROHM
MCR18EZPJ102 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ102
Part Number MCR18EZPJ102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ102
Datasheet download MCR18EZPJ102.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ102
MCR18EZPJ102 Specifications
Part Number MCR18EZPJ102
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 1 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm