UCR10EVHFSR033 ROHM
UCR10EVHFSR033 Images
Please contact us for more photos of UCR10EVHFSR033
Part Number UCR10EVHFSR033
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 33m Ohm 1% 1 3W 0 to 250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UCR10EVHFSR033
Datasheet download UCR10EVHFSR033.pdf
Request Quotation for UCR10EVHFSR033
UCR10EVHFSR033 Specifications
Part Number UCR10EVHFSR033
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Case Style Molded
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Case Size 0805
Temperature Coefficient 0 to 250 ppm/°C
Resistance Value 33 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm