ERJ12NF1211U Panasonic
ERJ12NF1211U Images
Please contact us for more photos of ERJ12NF1211U
Part Number ERJ12NF1211U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 1.21K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12NF1211U
Datasheet download ERJ12NF1211U.pdf
Request Quotation for ERJ12NF1211U
ERJ12NF1211U Specifications
Part Number ERJ12NF1211U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Resistance Value 1.21 kOhm
Lead Finish Tin
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6
Supplier Package 1812
Power Rating 0.75 W
Case Size 1812
Pin Count 2
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm