ERJ2BQF1R0X Panasonic
ERJ2BQF1R0X Images
Please contact us for more photos of ERJ2BQF1R0X
Part Number ERJ2BQF1R0X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1 Ohm 1% 2 3W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2BQF1R0X
Datasheet download ERJ2BQF1R0X.pdf
Request Quotation for ERJ2BQF1R0X
ERJ2BQF1R0X Specifications
Part Number ERJ2BQF1R0X
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 1 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.8 mg
Replacement Part Number PART-ERJ2BQF1R0X
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ2BQF1R0X
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Metal Foil 2512 0.022 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD